bankowe, konto, konto oszczędnościowe, moneyback

Orange Finanse: darmowe konto osobiste z kartą + 4% na koncie oszczędnościowym

Orange nie gęsi i swój „bank” mają. Nazywa się on Orange Finanse (rozwiązanie dostarcza mBank) i na start oferuje nam trochę darmoszki: darmowe prowadzenie konta i darmową kartę debetową.

KONTO OSOBISTE w Orange Finanse to:

  • 0 PLN za otwarcie i prowadzenie konta
  • 0 PLN za plastikową kartę debetową oraz naklejkę zbliżeniową na telefon
  • 0 PLN za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce*
  • 0 PLN za krajowe przelewy
  • 4% na 3 miesiące na Koncie Oszczędnościowym (do 10 000 PLN)**

No i mamy kilka zer i dwie gwiazdki. O ile darmowości samego konta oraz karty debetowej do konta nie trzeba omawiąc (bo i co tutaj omawiać?), o tyle warto zająć się gwiazdkami.

>> ZAŁÓŻ KONTO W ORANGE FINANSE

Darmowe wypłaty z bankomatów w kraju

Na początek pierwsza z gwiazdek, czyli kwestia wypłat gotówki z bankomatów w Polsce. Mamy tutaj dwie odddzielne sprawy. Na początek darmowość wypłat wynikająca z promocji „na start”. Jeśli podczas zakładania konta (lub później w ciągu 60 dni od daty otwarcia konta) zamówimy kartę debetową, to zostaniemy zwolnieni z opłat przez okres 3 miesięcy.

Uczestnikowi Promocji, który zawnioskuje o Kartę Debetową w trakcie otwierania Konta Osobistego lub za pośrednictwem infolinii w okresie 60 dni kalendarzowych od daty otwarcia Konta Osobistego, przysługuje prawo do zwolnienia z opłaty za korzystanie z bankomatów na terenie kraju, przy użyciu Karty Debetowej wydanej do ww. Konta Osobistego. Brak opłat za wypłaty z bankomatów na terenie kraju będzie obowiązywał w okresie trzech miesięcy od daty otwarcia Konta Osobistego. Po tym okresie, opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych w ramach Orange Finanse.

Proste, bo oprócz wyrobienia karty nie musimy nic robić. A co będzie po tych 3 miesiącach?

Darmowość wypłat z bankomatów będzie zależała od ilości dokonanych transakcji bezgotówkowym w danym miesiącu. Jeśli wykonamy ich 5 lub więcej i zostaną one rozliczone w danym miesiącu, to wypłaty z bankomatów będą darmowe. Jeśli jednak nie dokonamy 5 dowolnych transakcji gotówkowych, to naliczy nam się „miesięczna opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju” w wysokości 5 PLN.

Minimalna ilość transakcji bezgotówkowych wymagana do niepobierania opłaty za korzystanie z bankomatów to 5 sztuk 9. Klienci poniżej 18. roku życia oraz Klienci nieposiadający aktywnej karty debetowej są bezwarunkowo zwolnieni z opłaty. Opłata nie jest pobierana również jeśli w danym miesiącu kalendarzowym Klient nie dokonał kartą wydaną do rachunku wypłaty z bankomatu krajowego. Transakcja może być wykonana dowolną kartą z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcją bezgotówkową jest: płatność kartą w sklepie, zamówienie pocztowe / telefoniczne, płatność internetowa, usługa Płacę z Orange z karty kredytowej.

Warunek jest dosyć prosty do spełnienia, wystarczy 5 razy kupić sobie bilet na komunikację miejską albo płacić kartą za bułki w Żabce :)

>> ZAŁÓŻ KONTO W ORANGE FINANSE

I jeszcze rzut okiem na skróconą Taryfę opłat.

orangefinanse-taryfakonta1

KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE, czyli oszczędzamy na 4%

Czas na drugą gwiazdkę, czyli Konto Oszczędnościowe. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest oczywiście darmowe. Musimy jednak uważać na przelewy z konta, gdyż darmowy jest tylko pierwszy przelew w miesiącu.

orangefinanse-taryfakontaoszcz1

Warunki konta oszczędnościowe nie są jakieś super, ale otrzymamy na nim na 3 miesiące oprocentowanie 4% skali roku. Jest też limit 10 000 PLN. W sumie niedużo, ale lepiej skorzystać niż nie korzystać.

Uwaga! Lepiej nie przekraczać salda 10 000 na koncie oszczędnościowym, gdyż wtedy zafundują nam obniżkę oprocentowania!

W przypadku, gdy na Koncie Oszczędnościowym, saldo zdeponowanych środków przekroczy kwotę 10 000 PLN, oprocentowanie środków zgromadzonych na tym Koncie Oszczędnościowym zostanie obniżone do oprocentowania nominalnego, zgodnego z obowiązującymi w Banku Tabelami stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach Orange Finanse.

Obniżone oprocentowanie zależy od salda i jest… kiepskie:

orangefinanse-oprocentowanie1a

INNE PROMOCJE na start…

Jest jeszcze jedna (a w sumie to dwie) promocje na start. Możemy uzyskać do 600 PLN premii (6×100 PLN) w postaci 5% zwrotu za płatności zbliżeniowe telefonem. Dodatkowo, aby uzyskać zwrot należy dokonać min. 5 transakcji kartą Orange Finanse (czyli od razu otrzymamy też i darmowe wypłaty z bankomatów) i opłacić z Konta Osobistego dowolną fakturę Orange.

MoneyBack będzie naliczany w wysokości 5% sumy Płatności zbliżeniowych telefonem, z tym że jego wartość nie może przekroczyć kwoty 100 zł w danym miesiącu kalendarzowym.

Zwrot będzie naliczany przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym została zawarta przez Uczestnika Promocji z Bankiem umowa o prowadzenie Konta Osobistego.

Możemy też dostać do 60 PLN premii w formie doładowań numeru na kartę w Orange:

W każdym z 3 kolejnych m-cy kalendarzowych począwszy od pierwszego dnia m-ca kalendarzowego następującego po m-cu, w którym została zawarta umowa o prowadzenie Konta Osobistego, Uczestnikowi będzie naliczane Promocyjne Doładowanie w wysokości 5% łącznej wartości Płatności zbliżeniowych telefonem, zaokrąglonej w górę do najbliższej wielokrotności pełnych 5 zł (max. 20 zł w m-cu kalendarzowym), pod warunkiem, że w danym m-cu kalendarzowym wykona on min. 5 Płatności bezgotówkowych. Promocyjne Doładowanie za poprzedni m-c kalendarzowy zostanie przyznane automatycznie w terminie do 24h od momentu wykonania przez Uczestnika za pośrednictwem jego serwisu transakcyjnego Orange Finanse, doładowania numeru prepaid w Orange.

Czym jest „płatność zbliżeniowa telefonem”?

Płatność zbliżeniowa telefonem – dokonana w kraju lub za granicą transakcja przy użyciu Karty Naklejki lub SIM NFC (od momentu wprowadzenia usługi, o którym Uczestnicy Promocji zostaną poinformowani na stronie informacyjnej www.orangefinanse.com) wydanej w Orange Finanse do Konta Osobistego.
Transakcja musi zostać wykonana w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcja musi być zaksięgowana w Banku.

Nie liczą się tutaj jednak transakcje zawarte na odleglość, w tym transakcje internetowe itp.

>> ZAŁÓŻ KONTO W ORANGE FINANSE

Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

Warto dodać, iż otrzymane bonusowe doładowania oraz moneybak podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art.21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U.2012, poz. 361 ze zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*