konto

Bank Smart: darmowe* konto w euro

A dzisiaj coś dla osób zarabiających w euro, lub też potrzebujących konta walutowego. Niedługo po opisywanym jakiś czas temu Smart Koncie, do oferty banku wpadło Smart Konto EU, czyli odpowiednik tamtego konta, ale prowadzony w euro. No i nie zawsze darmowe.

SMART KONTO EU – darmowe konto, ale…

Samo Smart Konto EU jest darmowe (co lubimy), niestety nie ma róży bez kolców i czasami przyjdzie nam zapłacić za wydanie karty do konta.

Według mnie w tym momencie bank niepotrzebnie skomplikował opłaty i zasadę działania.

Jeśli mamy już jakąkolwiek kartę w Banku Smart (np. do Smart Konta) to za wydanie karty do Smart Konta EU zapłacimy 5 EUR. Jeśli natomiast będzie to nasza pierwsza karta, to bank wyda nam ją bezpłatnie.

Taka sama zasada dotyczy… opłaty rocznej. Jeśli mamy już jakąkolwiek kartę w Banku Smart (np. do Smart Konta) to w ramach opłaty rocznej za kartę do Smart Konta EU zapłacimy 5 EUR. Jeśli natomiast będzie to nasza jedyna karta w banki, to nie zapłacimy ani grosza.

banksmart-eu-oplatykarta1b

Do kompletu dostajemy też darmowe wypłaty z bankomatów w strefie euro. Uwaga! Wypłata w polskim bankomacie kosztuje 1 EUR.

>> ZAŁÓŻ SMART KONTO EU W BANKU SMART

Całkiem OK wyglądają też opłaty za przelewy. Przelewy wewnętrzne, przelewy krajowe (ELIXIR), przelewy do ZUSu i US a także przelewy europejskie (SEPA) są całkowicie darmowe.

A na koniec jeszcze zrzut ekranu z Taryfy Opłat

banksmart-eu-oprocent1b

SMART PROCENT EU – oszczędzanie w euro

Do kompletu możemy też dołożyć konto Smart Procent EU. Oferuje ono pierwszy darmowy przelew wewnętrzny na konta w Banku Smart (pozostałe są płatne 1 EUR).

Konto jest oprocentowanie i nasze pieniądze nie leżą na nim bezczynnie. Dodatkowo w promocji pracują one nawet na 1% w skali roku. Oferta specjalna obowiązuje do 30 kwietnia 2015. Jeśli na koncie będziemy trzymać mniej niż 10 000 EUR to dostaniemy oprocentowanie 1%, a jeśli przekroczymy to saldo, to nadwyżka będzie oprocentowana na 0,50%.
Po okresie promocji oprocentowanie spadnie do odpowiednio 0,50% i 0,30%.

banksmart-eu-oprocent2b

Usługa KORZYSTNCY PRZEWALUTOWAŃ – sposób na tańsze zasilenie konta

A jak „doładować” konto? Mamy dwie opcje. Albo przelewamy euro przelewem SEPA z innego banku albo korzystamy z „usługi korzystnych przewalutowań”.

Działa ona w godzinach od 9 do 17 i pozwala uzyskać lepsze niż standardowo kursy przewalutowania z PLN na EUR. Dodatkowo w promocji usługa ta aż do 30 czerwca 2015 będzie darmowa (aktywacja jak i użytkowania). Po tym okresie aktywacja będzie koszstować 1 EUR, a miesięczna opłata wyniesie 0,30 EUR.

>> ZAŁÓŻ SMART KONTO EU W BANKU SMART

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*