konto, konto oszczędnościowe, lokata, premia

Ruszył Nest Bank: z lokatą 4% oraz premią nawet… 30% na koncie Nest Rodzinne Oszczędności

28 października pożegnaliśmy Bank Smart. Jego miejsce zajął „nowy” bank o nazwie Nest Bank. Na start uszykował dla nas świetne premie i okazje na oszczędzanie! Bank kusi nas bowiem nawet… 30% premią!

Nest Bank twierdzi, iż będzie pierwszym w Polsce bankiem rodzinnym. Zresztą widać to po ofercie, a zwłaszcza po premii na koncie Nest Rodzinne Oszczędności. O tym jednak później.

Nest Konto Osobiste

Rachunki osobiste (jak i biznesowe) mają pozostać mniej więcej takie same jak w Banku Smart. Ciągle mają być bezwarunkowo bezpłatne, bez kruczków i ukrytych opłat za kartę itp.

– 0 zł za założenie i prowadzenie konta
– 0 zł za wydanie karty
– 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce

Konto osobiste Nest założycie tutaj (>> link do wniosku).

Nest Lokata Witaj

To lokata na start. Oferuje nam oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Na lokatę możemy wpłacić do 10 000 PLN, a jest ona zakładana na okres 3 miesięcy. Musimy jedynie założyć konto osobiste – o którym pisałem wyżej. Jest ono oczywiście bezpłatne.

Nest Lokata Witaj jest dostępna podczas zakładania Konto Osobistego (>> link do wniosku).

Nest Oszczędności

Jest to konto oszczędnościowe. Jako nowy Klient, dostaniesz oprocentowanie 2,25% w skali roku do kwoty 50 000 PLN (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku).

Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności założycie tutaj (>> link do wniosku).

Nest Rodzinne Oszczędności – nawet do 30% premii!

Wisienka na torcie. Nest Bank wypłaci nam nawet… 30% premii. Na czym polega to konto? Na początek deklarujemy okres oszczędzania: 5, 10 lub 15 lat. Oczywiście – ponieważ jest do konto oszczędnościowe – nasze oszczędzanie możemy zakończyć wcześniej.

Musimy także zadeklarować kwotę, którą co miesiąc będziemy wpłacać na konto. Musi ona być wyższa niż 50 PLN i mniejsza niż 200, 300 lub 600 PLN (dla odpowiednio 15, 10 i 5 lat).

nestbank-rodzinne-kontodzinne1

I potem tylko wpłacamy zadeklarowaną kwotę na konto. A na koniec roku otrzymujemy premię: od 2% do nawet… 30%! Najwyższa premia jest wypłacana dopiero w 15 roku oszczędzania i to w wypadku posiadania minimum 4 pociech.

Wysokość premii zależy od zadeklarowanej długości oszczędzania/ilości wpłacanych składek oraz od… liczby posiadanych dzieci :) Zobaczcie na poniższą tabelkę:

nestbank-rodzinne-tabelka1

Przykład podaje Nest Bank na swojej stronie:

Zakładając konto Nest Rodzinne Oszczędności. Wybierając 15 letni okres oszczędzania przy zadeklarowanej miesięcznej kwocie 200 zł i włączeniu do promocji dwójki dzieci, uzyskujesz: zgromadzony kapitał w wysokości 36 000 zł oraz łączną premię 5 760 zł za cały okres oszczędzania zakładając, że co miesiąc regularnie zasilałeś konto zadeklarowaną kwotą oszczędności oraz spełniłeś pozostałe warunki promocji.

Musimy pamiętać też o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie ofert marketingowych.

>> ZŁÓŻ WNIOSEK: DOBRA KONTO, LOKATA 4%, KONTO Z PREMIĄ DO 30%

Dodatkowo – nasze potknięcia zostaną nam wybaczone. Zostaniemy po prostu cofnięci z licznikiem premii „na początek promocji” – znowu „zbieramy” premie od tej najniższej.

Możemy też zrobić sobie jedno miesięczne wakacje od wpłat. Wystarczy, iż w trakcie poprzednich 11 miesięcy wpłacimy całoroczną zadeklarowaną kwotę. Deklarowany okres oszczędzania liczony jest od następnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie konta Nest.

Co ważne – możemy założyć aż 5 takich kont. Dzięki temu otrzymamy nawet pięć premii :)

Są też minusy: bank promuje środki wpłacone tylko przez ostatni rok i to od tej kwoty wylicza premię. Reszta pieniędzy pracuje na Koncie Oszczędnościowym oprocentowanym na 1,32%. Szału nie ma. Dlatego najbardziej opłaca się skorzystać z promocji nie dłużej niż rok-dwa. Ja osobiście zdecydowałem się założyć 5 kont i na każde z nich wpłacać maksymalne 600 PLN miesięcznie. I tak przez jeden rok.

nestbank-logo1a

Przykład numer 1

Wpłacamy po 200 PLN miesięcznie przez jeden rok, wpłacony kapitał to 2400 PLN. Jeśli nie mamy dzieci, to po 12 miesiącach otrzymamy 48 PLN premii. Z kolei mają 4 lub więcej dzieci, otrzymamy aż 144 PLN premii. Dla wersji bez dzieci jest to odpowiednik konta oszczędnościowego 5,7%! A możemy to jeszcze wymnożyć przez 5 (bo tyle kont możemy założyć).
I nie koniec! Żona też może założyć takie konto. I znowu zgarnąć premię :)

>> ZŁÓŻ WNIOSEK: DOBRA KONTO, LOKATA 4%, KONTO Z PREMIĄ DO 30%

Przykład numer 2 – „mój”

Ja zdecydowałem się na tą opcję. Wpłacamy po 600 PLN miesięcznie przez jeden rok, wpłacony kapitał to 7200 PLN. Jeśli nie mamy dzieci, to po 1 roku otrzymamy 144 PLN premii. Z kolei mają 4 lub więcej dzieci, otrzymamy aż 432 PLN premii. A możemy to jeszcze wymnożyć przez 5 (bo tyle kont możemy założyć). I nie koniec! Żona też może założyć takie konto. I znowu zgarnąć premię :)

>> ZŁÓŻ WNIOSEK: DOBRA KONTO, LOKATA 4%, KONTO Z PREMIĄ DO 30%

Dokumenty

Najważniejsze dokumenty: tabela opłat i prowizji; tabela oprocentowania; regulamin promocji z premią

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*