telekomunikacja

Orange Super Smart Plan od 9,99 PLN z nielimitowanymi rozmowami w Orange + inne opcje

Najnowsza oferta Orange jest odpowiedzią na kanibalizm ze strony własnej marki – NJU Mobile, które nieustannie podbiera klientów nie tylko Orange, ale także konkurentom. Super Smart Plan oferuje nam nielimitowane rozmowy w Orange za 9,99 PLN miesięcznie, a do tego specyficzny sposób naliczania nielimitowanch połączeń i smsów do innych sieci.

Super Smart Plan – szczegóły oferty

Super Smart Plan to tak naprawdę dwie (a w sumie to trzy) oferty.

Najtańsza z nich to Super Smart Plan za 9,99 PLN miesięcznie, która oferuje nam nielimitowane rozmowy do Orange. Wszystkie inne rozmowy i smsy są płatne, ale… nie więcej niż 0,99 PLN każdego dnia.

orange-999-smartplan9

Jest to ciekawy sposób rozliczania nielimitowanych połączeń, przydatny dla osób, której robią częste całodniowe „przerwy” w używaniu telefonu. Wtedy na koniec miesiąca może się okazać, iż zapłacą mniej niż zwykły abonament „nolimit”.

W ramach oferty możesz rozmawiać i SMSować ze wszystkimi bez limitu za 0,99zł dziennie. Każdego dnia, gdy wykonasz połączenie do Play, T-Mobile lub Plus, połączysz się z numerem stacjonarnym albo wyślesz SMS będziesz miał możliwość nielimitowanych rozmów i SMSów do godz 23:59 tego dnia. Do Twojego rachunku zostanie wówczas doliczona kwota 0,99zł. Jeśli nie dzwonisz i nie piszesz opłata ta nie zostanie naliczona.

Uwaga! Nie mamy internetu w cenie, ale możemy dokupić pakiet 300 MB za 2 PLN.

>> KUP ORANGE SMART PLAN ZA 9,99 PLN

Mamy też alternatywę całomiesięczną. Super Smart Plan za 29,99 PLN oferuje nam:

 • nielimitowane rozmowy do Orange
 • nielimitowane rozmowy do innych polskich sieci komórkowych
 • nielimitowane smsy do wszystkich
 • nielimitowane rozmowy na stacjonarne*
 • nielimitowane MMSy do wszystkich**
 • 1 GB internetu w cenie

orange-999-smartplan29

I… mamy pierwsze gwiazdki. Nielimitowane rozmowy na stacjonarne mamy tylko przez pierwszy miesiąc. Potem mamy wybór: albo płacimy po 0,29 PLN za minutę połączenia albo decydujemy się na opcję no-limit za 10 PLN/miesiąc.
Uwaga: opcja „Nielimitowane Rozmowy na Stacjonarne” za 10 PLN zostanie – po pierwszym darmowym miesiącu włączona automatycznie o ile sami jej nie dezaktywujemy.

Analogicznie robimy z MMSmi. Nielimitowane MMSy dostajemy tylko przez pierwszy miesiąc. Potem mamy wybór: albo płacimy po 0,29 PLN za MMSa albo decydujemy się na opcję no-limit za 10 PLN/miesiąc.
Uwaga: opcja „Nielimitowane MMSy” za 10 PLN zostanie – po pierwszym darmowym miesiącu włączona automatycznie o ile sami jej nie dezaktywujemy.

I jeszcze uwaga w sprawie internetu – jeśli 1 GB to dla nas za mało, możemy dokupić pakiet 1,5 GB za 10 PLN.

>> ZGARNIJ NIELIMITOWANE ROZMOWY I NIE TYLKO ZA 29,99 PLN

Na koniec opcja totalnie-wszystko-w-cenie, czyli Super Smart Plan za 59,99 PLN.

Super Smart Plan za 59,99 PLN daje nam:

 • nielimitowane rozmowy do Orange
 • nielimitowane rozmowy do innych polskich sieci komórkowych
 • nielimitowane smsy do wszystkich
 • nielimitowane rozmowy na stacjonarne
 • nielimitowane MMSy do wszystkich
 • 2 GB internetu w cenie
 • 100 min na rozmowy wychodzące i przychodzące
 • 100 MB internetu do wykorzystania w krajach UE

Możemy też dokupić dodatkowe 3 GB za 10 PLN.

I jeszcze na koniec porównanie trzech odmian taryfy Super Smart Plan:

orange-999-calosc1

Co mi się nie podoba w tej ofercie?

Nie będę czepiać się MMSów, bo (chyba) prawie nikt tego już nie używac – osobiście nie pamiętam, kiedy ostatni raz wysłałem MMSa.

Trochę boli minimalny czas na jaki musimy podpisać umowę – jest to minimum 18 miesięcy. Przez ten czas dużo się może zmienić, a my będzie związani naszą ofertą. Jest ona tak skonstruowana, iż nie będzie nam się opłacało zrywać jej przed czasem – regulaminowo abonament jest o wiele wyższy niż 9,99zł, a my otrzymujemy różnego rodzaju „zniżki”. Jeśli będziemy chcieli zakończyć umowę przed czasem, to za pozostałe miesiące zostanie nam policzony abonament „przed zniżkami”.

Mógłbym się też przyczepić do ilości internetu. 300 MB w najtańszej opcji to wcale nie tak dużo.

Z całą pewnością nie każdy byłby zadowolony z tej oferty, w zasadzie godnym uwagi może być najtańszy Super Smart Plan za 9,99. Przy drożej opcji już lepiej wybrać Virgin Mobile. Za 29 PLN dostaniemy tam nielimitowane rozmowy, smsy oraz 2 GB internetu. No i nie wiążemy się umową, gdyż jest to oferta na kartę. O ofercie Virgin Mobile pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*