premia

Do 125 PLN bonusu od Monese. Darmowe konto oraz karta. Korzystajcie!

Kolejne świetna okazja – dzisiaj opiszę jak zdobyć do 25 GBP bonusu (ponad 125 PLN) od Monese.

Co to jest Monese?

Monese to kolejny fintech z Wielkiej Brytanii, który staje się popularny w całej UE. Jest to taki „kolejny” Revolut. Serwis reklamuje możliwość otwarcia konta w GBP i EUR w kilka minut – za pomocą telefonu, bez sprawdzenia zdolności kredytowej ani potwierdzania adresu zamieszkania.
Konto może w zasadzie otworzyć każdy – bez względu na obywatelstwo lub historię finansową. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i mieszkać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Co potrafi Monese?

W zasadzie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Można w czasie rzeczywistym śledzić aktywność na swoim koncie. Transakcje są rozliczane od razu, po kursie organizacji płatniczej (MasterCard) nie tracimy więc kasy na przewalutowania pod złym kursie.

Jeśli więcej korzystamy z Monese możemy przeglądać swoje miesięczne wydatki, ustawiać budżety, które ułatwią nam zarządzania naszymi pieniędzmi. Kartę Monese możemy zabrać ze swoją w podróż – i płacić w różnych walutach pod dobrym kursie.
Możemy też… nie zabierać karty, tylko dodać ją do Google Pay czy Apple Pay i płacić telefonem, a całą resztą zajmie się Monese.

O wszystkich wydarzeniach na koncie (płatność, otrzymane pieniądze) dowiecie się od razu – dzięki powiadomieniom push.

Swoje konto obsługiwać możecie poprzez aplikację mobilną. Jest ona dostępna na dwa najpopularniejsze systemy: Android (Google Play) oraz iOS (AppStore)

Monese jest dostępny w 14 językach, w tym oczywiście w języku polskim. Łatwo więc będzie się z nim dogadać :)

Darmowe, świetne konto. A do tego karta za darmo, dobre kursy przy płatnościach. Oraz wisienka na torcie – aż 25 GBP PREMII do zgarnięcia!

Rodzaje kont Monese

Monese posiada w swojej ofercie dwa typy kont – indywidualne oraz firmowe. Firmowe są dostępne tylko dla firm zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii. Zresztą teraz nie o tym piszę. Skupmy się na kontach dostępnych dla Polaków.

Monese oferuje trzy rodzaje kont indywidualnych: Simple, Classic oraz Premium.

Darmowe konto Simple

Pierwsze z nich – SIMPLE – jest całkowicie darmowe. Darmowa jest też karta zbliżeniowa. Oczywiście są limity, całkiem rozsądne ustawione – dla większości z Was powinny być wystarczające. I tak miesięcznie otrzymacie:
– darmowe doładowania konta kartą
– do 200 GBP darmowych wypłat z bankomatów
– do 2000 GBP bezprowizyjnych płatności w obcych walutach
– darmowe przelewy na inne konta Monese
– darmowy dostęp do Google Pay/Apple Pay, darmowe przelewy pomiędzy swoimi kontami w Monese, usługę „skarbonka” i wiele więcej.

Opłata za przelewy spoza Monese to 2% – minimalnie 2 GBP. Taka sama prowizja jest pod przekroczeniu 200 GBP wypłat z bankomatów oraz 2000 GBP bezprowizyjnych płatności w obcych walutach. Jeśli dokonywana transakcja przekroczy limit częściowo, opłata będzie bazować tylko na tej części płatności, która przekroczyła limit.

monese-rodzaje-kont-simple-1

Płatne konto Classic

Drugie konto – CLASSIC – kosztuje 5,95 GBP miesięcznie. Jest to rozwinięcie konta Simple. Karta zbliżeniowa jest darmowa – a także jej dostawa. Oczywiście są limity, zwiększone w stosunku do darmowej wersji. I tak miesięcznie otrzymacie:

– darmowe doładowania konta kartą
– do 900 GBP darmowych wypłat z bankomatów
– do 9000 GBP bezprowizyjnych płatności w obcych walutach
– darmowe przelewy na inne kont Monese
– darmowy dostęp do Google Pay/Apple Pay, darmowe przelewy pomiędzy swoimi kontami w Monese, usługę „skarbonka” i wiele więcej.

Opłata za przelewy spoza Monese to 0.5% – minimalnie 2 GBP. Z kolei po przekroczeniu limitu 900 GBP wypłat z bankomatów oraz 9000 GBP bezprowizyjnych płatności w obcych walutach, wskakujemy w płatne transakcje – pobrana prowizja (ponad limit) będzie wynosić 2%.

Najbogatsze konto – Premium

No i na koniec mamy konto trzecie – PREMIUM – w cenie 14,95 GBP. Jest to najlepsze konto Monese, bez limitów i opłat za wszystkie przelewy, doładowania i wypłaty z bankomatów. „Całkowity spokój ducha” jak to nazwało Monese :)

monese-rodzaje-kont-platne-1

P.S. Konto premium dostaniecie u mnie za darmo :)

Szczegółowe informacje o opłatach znajdziecie na stronie Monese.

A dzięki lekturze tego wpisu dostaniesz… konto PREMIUM za DARMO aż na 3 miesiące!

Krótko o dwóch premiach/bonusach

Monese zaczął ostatnio wyróżniać się i walczyć o klienta. Serwis obecnie przyznaje rekordowe nawet 25 GBP (ponad 125 PLN) premii za założenie darmowego konta, wykonanie jednej transakcji kartą oraz zrobienie małego obrotu.
Proste, łatwe i szybkie w realizacji. A premię 125 PLN można wydać na co się chce :)

PONAD 125 PLN BONUSU – AŻ TYLE MOŻECIE ZGARNĄĆ DZIĘKI TEJ PROMOCJI!

Prosty do zgarnięcia bonus 10 GBP (>50 PLN)

Pierwszy bonus jest bardzo łatwy do zgarnięcia. Wystarczy zarejestrować się w Monese – ale co jest bardzo ważne – podczas rejestracji trzeba podać kod polecający MARC6273

Bez uczynienia tego nie naliczy się premia – gdyż jest ona przyznawana tylko jeśli jest się poleconym przez kogoś. W innym wypadku po prostu założycie konto i nie będziecie kwalifikować się do programu przyznawania bonusów.

WAŻNE! ABY UZYSKAĆ PREMIĘ – PODCZAS REJESTRACJI PODAJCIE KOD MARC6273

Osobiście polecam wybór konta w funtach (GBP), gdyż wtedy uzyskana kwota bonusu będzie najwyższa – 25 GBP. Jeśli wybierzecie konto w EUR, to naliczy Wam się 25 EUR bonusu – czyli mniej niż 25 GBP.

>> ZAREJESTRUJ SIĘ W MONESE – i ZGARNIJ PREMIĘ!

Podczas rejestracji musicie potwierdzić swoją tożsamość. Ja mogłem zweryfikować się jednym z następujących dokumentów:

monese-dokument-weryfikacja-1

wybrałem dowód osobisty. Cały proces trwał raptem kilka minut.

Zostało jeszcze nagrania krótkiego selfie – wystarczył krótki filmik, na którym ruszymy głową oraz przeczytamy trzy cyfry. Aplikacja prowadzi Was za rękę, więc się nie zgubicie :)

monese-selfie-2020-02-12 09.22.00

Pamiętajcie – wykonajcie rejestrację z użyciem kodu MARC6273 (musicie to zrobić na początku podczas procesu zakładania konta, później nie będzie możliwości dodania tego kodu!). Na początek najlepiej wybrać darmowe konto Simple.

Nie musicie też (a nawet nie polecam!) w tym momencie zamawiać karty – o ile sama karta fizyczna jest darmowa, to należy zapłacić za jej dostawę. Ale… niżej podpowiadam jak zrobić aby także i dostawa była darmowa :)

Zresztą od razu po rejestracji otrzymacie kartę wirtualną. Monese umożliwia dodanie swojej Karty do Google Pay / Apple Pay – możemy użyć tych usług do wykonanie pierwszej transakcji kartą i spełnienia drugiego warunku promocji.

monese-karta-wirtualna-1

Drugi warunek wymagany do otrzymania bonusu – to dokonanie JEDNEJ transakcji kartą Monese. Nie ma szczególnych wymagań co do tej transakcji – możecie kupić nawet i pudełko zapałek. Grunt, aby za ten zakup zapłacić swoją kartą Monese.

Wasza premia 10 GBP (>50 PLN) zostania wypłacona w ciągu 48 godzin.

Nawet 3 miesiące premium za darmo = darmowa dostawa karty!

Jest fajny sposób na… darmowość karty. A dokładnie na darmową dostawę karty do domu. Otóż taka darmowa dostawa przysługuje osobom, której posiadają pakiet płatny – w wersji Classic lub Premium. Jednakże możemy taki pakiet dostać „do testu” nawet na 3 miesiące za darmo.

Jak uzyskać darmowe 3 miesiące premium?

Po rejestracji (opisanej wyżej) i założeniu konta Simple, wystarczy uruchomić aplikację Monese i w dziale „promocje” wpisać kod PREMIUMPLEASE (ten kod daje 3 miesiące!) albo kod 1MONTHFREE (ten daje 1 darmowy miesiąc)

I tyle. Zostanie Wam przyznane konto Premium za darmo – aż na 3 miesiące.

monese-premium-kod-1

Teraz możecie już zamówić swoją kartę do konta – zarówno karta fizyczna jak i dostawa karty do domu będą darmowe!

Po skorzystaniu ze wszystkich zalet konta wersji Premium, możecie zmienić plan z Premium na Simple w dowolnym momencie. Zrobicie to w sekcji „Konto” w aplikacji Monese.

Możecie uzyskać konto Premium za DARMO. Użycie kodu PREMIUMPLEASE włączy wersję Premium za darmo aż na 3 miesiące!

monese-premium-karta-1

Jak doładować konto Monese?

Oczywiście możemy to zrobić kartą debetową. W tym przypadku prowizja przy doładowaniu konta kartą debetową wynosi 0% – konto doładujemy więc bezpłatnie!

Pamiętajcie, iż niektóre banki podczas doładowywania elektronicznych portmonetek (Monese, Revolut i inne) potrafią doliczać solidne prowizje. Zwłaszcza jeśli użyjecie karty kredytowej!

monese-doladowanie-1

Możecie też doładować konto Monese za pomocą międzynarodowego przelewu bankowego. Tutaj jednak uważajcie. Konto na które dokonujemy przelewu jest „ogólne”, dlatego bardzo uważnie i zgodnie z instrukcją z aplikacji wypełnijcie przelew. Inaczej Monese ciężko będzie przypisać Wasz przelew do Waszego konta.

Jak znaleźć swój numer konta? Znajdziecie go w aplikacji po kliknięciu w „Wpłać środki” a następnie wybraniu „Przelew międzynarodowy”. Przelew z doładowaniem powinien zostać zaksięgowany w ciągu 1 dnia roboczego. Raz jeszcze przypomnę – pamiętajcie o wpisaniu swojego ID w tytule przelewu!

Posiadacze Revoluta mogą rozważyć doładowanie za pomocą „brytyjskiego przelewu bankowego”. Aby przelać środki z brytyjskiego konta na konto Monese, należy wprowadzić numer konta Monese i kod bankowy. Znajdziesz je w aplikacji Monese. U mnie przelew z Revoluta szedł… pół sekundy :)

monese-doladowanie-przelew

15 GBP to kolejna premia od Monese

Druga premia to 15 GBP przyznawana wykonanie kolejnych transakcji kartą lub przelew z konta Monese. Łączna kwota transakcji musi przekroczyć 500 GBP (lub równowartość w innych walutach, dla złotówek będzie to ponad 2500 PLN).

Jak najłatwiej spełnić ten warunek?
Wystarczy przelać z Monese równowartość kwoty 500 GBP – np. do innego serwisu (Revolut?). Jednakże pamiętajcie – zgodnie z warunkach programu bonusowego NIE MOŻE to być przelew w funtach (GBP), euro (EUR) lub lejach rumuńskich (RON).

Można też użyć karty Monese i wykonać płatności (mogą być rozbite na kilka transakcji) na łączną kwotę >500 GBP (lub równowartość w innych walutach).

Po spełnieniu tego warunku, zostanie nam przyznany bonus 15 GBP (ponad 75 PLN). Po otrzymaniu premii możecie przelać środki na swoje inne konto. Albo zostawić sobie Monese i po prostu korzystać z serwisu.


Jak zamknąć swoje konto Monese?

Jeśli jednak zdecydujecie się zamknąć swoje konto, to… Monese na swojej stronie proponuje pozostawienie sobie darmowego konta w wersji Simple. Jeśli jednak naprawdę chcecie zamknąć swoje konto to można to zrobić w łatwy sposób. Z konta email użytego do rejestracji konta wystarczy wysłać email na adres [email protected]

Można też użyć funkcji Czat dostępnej w aplikacji Monese (w zakładce „Kontakt”).

Krótkie podsumowanie

To kolejne fajna okazja na bonus. Dzięki łatwej i prostej rejestracji oraz wykonaniu jednej transakcji kartą uzyskaliście ponad 50 PLN (10 GBP) bonusu. Następnie za doładowanie minimum 500 GBP mogliście zyskać kolejne 75 PLN (17 GBP) bonusu.
Razem to ponad 125 PLN premii!

Werdykt? Warto! Oferta bonusu przebija to, co Revolut oferował w swojej najlepszej promocji!

A koniec jeszcze jedna rzecz – dwa regulaminy. Otóż warunki programu poleceń znajdziecie tutaj, a regulamin promocji premiowej tutaj.

13 Comments

  1. Promocja monese pozwalała na całkiem niezły dodatkowy bonus pieniężny dla nowych użytkowników :) Ale niestety już się skończyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*