Newsy

Już niedługo zmiany w mBanku – będą nowe, przydatne funkcje!

Zmiany. Blokada DCC i innych dodatkowych opłat!

22 kwietnia 2020 r. wchodzi w życie zmieniony “Regulamin kart debetowych dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.”.

Oprócz wielu innych zmian, kilka z nich wydaje się być przydatnymi.

Blokada dodatkowych opłat podczas wypłat z bankomatów

Na początek będzie możliwość zablokowania dodatkowych opłat pobieranych przez bankomat podczas wypłaty pieniędzy:

“Od teraz będziesz mógł samodzielnie zablokować transakcje wykonywane za pomocą paska magnetycznego, a także transakcje, które narażą Cię na dodatkowe koszty. Np. gdy w bankomacie za granicą wypłacasz pieniądze może zostać pobrana dodatkowa opłata przez ten bankomat. Teraz będziesz mógł zablokować taką transakcję i nie dojdzie ona do skutku.

Rozumiem, iż chodzi tutaj o dodatkowe opłaty doliczane “obok” kwoty do wypłaty. Ciekawe czy blokadą objęte będą dodatkowe opłaty, które są od razu doliczane do kwoty wypłaty. I nie są one widoczne jako osobna transakcja.

>> MEGA! Konkurent Revoluta oferuje duuuży bonus – aż 125 PLN!

Blokada DCC

Blokada ma także działać na niekorzystne przewalutowanie z użyciem funkcji DCC – Dynamic Currency Conversion. Jest to przeliczenie kwoty w obcej walucie na walutę w jakiej została wydana karta, ale po kursie operatora terminalu, nie banku. Co do zasady jest to kurs gorszy niż w banku.

O co chodzi? Płacimy 10 EUR za zakupy gdzieś podczas wyjazdu – kartą do konta prowadzonego w PLN. Przyjmijmy, iż aktualny kurs średni kurs 1 EUR = 4,28 PLN, a w banku dla operacji kartowych to 4,40 PLN. Płacimy 10 EUR i (normalnie) karta jest obciążana kwotą 10 EUR. Powiedzmy, że rozliczy się ona jako 44 PLN.

Co raz częściej zdarza się, iż terminal proponuje swój kurs i obciążenie karty od razu w PLN. W naszym przykładzie terminal może zaproponować kurs 1 EUR = 4,80 PLN. I wtedy nasza karta zostanie obciążona kwotą 48 PLN – zamiast 44 PLN.

>> NIE MASZ KONTA W MBANKU? TUTAJ JE ŁATWO ZAŁOŻYSZ!

Karta wielowalutowana – także bez konta walutowego

“Dodatkowo dodaliśmy zapisy mówiące, że nie będziesz już musiał otwierać rachunków walutowych, aby z niej korzystać. Rozliczenie transakcji nastąpi z Twojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. ”

Po zmianach – do korzystania z karty wielowalutowej – rachunki walutowe mają nie być wymagane, transakcje będą rozliczane z rachunku w PLN. Natomiast sama opłata za przewalutowanie ma być korzystniejsza niż standardowo.

Ale… może po co korzystać z mBanku? Na pewno warto założyć darmowe konto z kursami średnimi. I jeszcze dodatkowo zgarnąć aż 125 PLN bonus. Pisałem o tym TUTAJ

Zrzuty ekranu ze zmianami

mbank-zmiany-transakcje-1

mbank-zmiany-transakcje-2

mbank-zmiany-transakcje-3b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*